Turkcell; T10, T20 ve T11 MaxiPhone telefonlarının ardından yeni akıllı telefonu Turkcell MaxiPLUS5‘i ve tüm özelliklerini resmi olarak tanıttı. 549TL‘lik peşin fiyatı ile MaxiPLUS 5 oldukça başarıl detaylara sahip.

ZTE işbirliği ile çıkarılan telefon Android 4.0‘ın getirmiş olduğu hız ve performansın dışında, 3.5 inç‘lik dokunmatik LCD IPS teknolojisine sahip ekranı ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sizler için Turkcell’in yeni bombası MaxiPlus 5‘i detaylı olarak inceledik…

Turkcell T21 adıyla çıkması beklenen cihazın, T21 adı konulmadan sadece Turkcell MaxiPLUS5 olarak tanıtımı gerçekleşti. Antalya’daki Adam&Eve Hotels’de gerçekleştirilen basın toplantısında özellikleri ve detayları vurgulanan akıllı telefon özellikleriyle dikkat çekmeyi başardı. Yazımızın devamında TeknoBlog sitesindeki tanıtım yazısından alıntılar da yapılmıştır.

Turkcell MaxiPLUS 5 Kutu İçeriği

Turkcell MaxiPlus5 alışılmış akıllı telefonlarda olduğu gibi telefonun yanında; 4GB hafıza kartı, Micro USB şarj aleti ve prize takılabilir adaptörü, kullanıcı kılavuzları, pil, kulaklık ve NFC Magnet kutusundan çıkıyor. NFC Magnet’in ne işe yaradığına dair detaylı açıklamayı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Turkcell MaxiPLUS5 Teknik Özellikler

 • Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi
 • 800 MHz’lik Qualcomm MSM7225A işlemci
 • 512MB RAM, 4GB ROM
 • 3.5 inç büyüklüğünde 320 x 480 çözünürlüklü (HVGA) LCD IPS kapasitif dokunmatik ekran
 • Dahili 4GB hafıza, 4GB MicroSD Kart ve 32GB’a kadar MicroSD kart ile yükseltilebilir hafıza
 • 5MP çözünürlükte otomatik odaklı kamera (Flaşsız)
 • Li-Ion 1400 mAh batarya ile 240 dk konuşabilme
 • WLAN 802.11 b/g/n, Bluetooth bağlantıları
 • 3G, HSDPA 7.2 Mbps mobil internet kullanımı
 • 120 gr ağırlık
 • 115.2 x 62 x 11.1 mm boyutlar
 • GPS desteği
 • Dahili NFC çipi
 • 3.5mm kulaklık girişi

Turkcell yetkilileri şuana kadar yarım milyondan fazla telefon sattıklarını vurgularken, bu yarım milyon kişinin %90′ının ilk defa bir akıllı cihazla karşılaştıklarını açıkladı. Tüketicilerin bu telefonların fonksiyonlarından faydalandığını dile getiren Sayın, ayda 750 bin şarkı indirildiğini, 167 bin video izlendiğini ve 300 bin kişinin de T-Market’i ziyaret ettiğini kaydetti. Artık Maxi markasını kurduklarını ifade eden Sayın, bu telefona özelliklerinden dolayı Maxi Plus adını verdiklerini söyledi.

Turkcell MaxiPlus5 Genel Detayları

Turkcell MaxiPlus5 için akıllı bir telefon diyoruz ve bu cihazı akıllı yapan genel özellikler neler? Bunlardan bahsetmeden önce telefonun tuşlarına ve diğer dış görünüm detaylarını biraz açıklayalım isterseniz.

Plastikten yapılmış bir kasaya sahip olan MaxiPLUS5′in buna rağmen bayağı durduğunu söyleyemeyeceğiz. Üstelik daha yumuşak bir plastikten yapılmış arka kapağın elde oldukça güzel bir his verdiğini söylemek gerek. Telefon gerçekten oldukça hafif ve ele iyi bir şekilde oturuyor. Cihazın tepesinde yer alan güç butonuna, sol kenarında üste doğru yer alan ses kademe tuşuna rahat bir şekilde ulaşmak mümkün. Üst bölümde 3.5 mm’lik kulaklık jakı, sağ kenarda microUSB portu yer alıyor. Bu port üzerinden hem şarj hem de bilgisayar bağlantısı işleri gerçekleştiriliyor.

3.5 inç’lik, 320 x 480 piksel çözünürlüklü ekran belki düşük piksel yoğunluğu nedeniyle üst seviye telefonların sunduğu o görsel zenginliği sunmuyor, yine de Turkcell MaxiPLUS5′te fena bir ekran bulunduğunu söyleyemeyiz. Ekranın görüş açısı fena sayılmaz, kenardan bakıldığında bile ekranda nelerin olduğu az çok seçilmekte. Telefon Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile çalışsa da ekran üstü sanal kontroller yerine ekranın altında yer alan fiziksel tuşların kullanıldığını görüyoruz.

Tuşlara dokunduğunuzda hafif titreşimli bir geri bildirim alıyorsunuz. Yalnız bu dokunmatik tuş bölgesinin ekran ile kasa arasına biraz sıkıştığını ve dar olduğunu söylemek gerek. Arama tuşu feda edilebilirdi. Üstelik Turkcell genel eğilim olan üç adet dokunmatik kontrol tuşu yerine dört adet tuşa yer veriyor, arama ikonu da ekran altında, diğerlerinin yanında yer alıyor. MaxiPLUS5′in yumuşak plastikli arka kapağının altında 1400 mAh’lik çıkarılabilir batarya yer alıyor. Burada 32 GB’ye kadar destekli microSD ve SIM kart yuvaları da yer almakta. Kapakla kaplı olan bölümün üzerinde 5 megapiksel çözünürlüklü, otomatik odaklı kamera yer alıyor. Arka bölümün altına doğru ise hoparlör yer almakta. Hoparlörün ses çıkış şiddeti oldukça iyi seviyede.

Telefonun kasası ve diğer görünüm detaylarının dışında; telefonda Turkcell’in yine kullanıcılara sunmuş olduğu uygulamaların yüklü geldiğini hatırlatalım. T-Market, Güncel, Cep-T Cüzdan, Turkcell Müzik, Turkcell Video, Turkcell Seyahat, Mobil Asistan, Online İşlemler, Telefon Yöneticisi, Yedek, Pusula uygulamaları ve Turkcell web sitesi kısayolu yüklü şekilde geliyor. Bu arada TuneInRadio ve Fizy gibi müzik uygulamaları da cihazda yüklü olarak geliyor.

Yukarıdaki Turkcell uygulamaları ve T-Market uygulama mağazası dışında Google’ın servislerine ait uygulamalar ve Google Play Store mağazası da yüklü durumda. Bu da Turkcell MaxiPLUS5 kullanıcılarının binlerce ücretli ve ücretsiz uygulamaya ulaşabileceği anlamına geliyor.

ShiftDelete tarafından yapılan inceleme videosunu izleyebilirsiniz:

Turkcell Mobil Asistan (Siri Rakibi)

Turkcell; iPhone 4S ile birlikte tanıtılan Siri ve Galaxy S 3′de yer alan S Voice tarzındaki kendi Mobil Asistan adı verilen sesli asistanını geliştirmiş ve MaxiPlus5′e entegre etmiş. Mobil Asistan’ın Siri ve S Voice’den en büyük farkı ise Türkçe anlaması ve konuşması, ne de olsa Turkcell tarafından geliştirilmiş.

Şu anda 12 farklı komut kümesi uygulama tarafından destekleniyor, ancak yakın zamanda bunun sayısı 40′a çıkarılacak. Uygulama içinde yer alan soru işareti ikonuna dokunduğunuzda neler yaptığını göreceksiniz. Mobil Asistan’ın oldukça hızlı çalıştığını ve sizin sorunuzdaki belirli anahtar kelimeleri baz alarak cevap verdiğini belirtelim. Fatura bilgileri, hava durumu, en yakın eczane ve hastane gibi bilgilere Mobil Asistan aracılığıyla hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün. Yani Mobil Asistan; siz sesli olarak soruyorsunuz o sizi sesinizden tanıyor, sizin için araştırıyor, buluyor ve yanıtlıyor.

NFC Magnet Özelliği

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi; Turkcell MaxiPlus 5 telefonu NFC çipi ile bütünleşik olarak geliyor ve kutusundan NFC Magnet ile birlikte çıkıyor. Turkcell MaxiPLUS 5′in en heyecanverici özelliklerinden biri NFC Magnet. Turkcell MaxiPLUS 5alanlar, cihaz kutularından çıkacak özel üretilmiş buzdolabı magnetlerini cep telefonlarına okutarak özel olarak tasarlanmış bir mobil sipariş uygulamasını açacaklar.

Magnet okutulduğunda telefonda otomatik olarak açılan Mobil Sipariş uygulaması üzerinden anlaşmalı firmaların ürünleri kolayca seçilerek sipariş verilebilecek. İlk etapta Aygaz, Burger King, ve Pürsu‘nun seçilmiş ürünlerini sipariş vermek ya da Migros Sanal Market’e ulaşarak alışveriş yapmak mümkün olacak. Bu deneyim, şimdilik yalnızca Turkcell MaxiPLUS 5 kullanıcılarına özel.

MaxiPlus 5 Donanım ve Performansı

Performans: Turkcell MaxiPlus5 önceki MaxiPhone serilerinin aksine Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi bile birlikte geliyor. Daha stabil ve kararlı bir sürüm olmasının yanısıra; daha iyi bir performans sağlayacak olan cihazda 512MB RAM bulunuyor. RAM miktarının biraz daha artırılsa iyi olacağını düşünüyor olsak da, Android sürümü ve 800 MHz’lik Qualcomm MSM7225A işlemcisi göz önüne alındığında oldukça yeterli olacağını söyleyebiliriz.

Kamera/Fotoğraf: ZTE işbirliği ile çıkarılan telefonda 5MP çözünürlükte bir arka kamera bulunmakta. Yine önceki modellerde olduğu gibi kamera LED Flaş kullanılmaması eksik bir yön olarak görülebilir. Turkcell MaxiPLUS5′in arkasındaki 5 megapiksel otomatik odaklı kamera ile fotoğraf çekmek için kullanılan uygulama Ice Cream Sandwich ile birlikte sunulan varsayılan Kamera uygulaması. Turkcell zaten oldukça iyi işlev sunan bu uygulama üzerinde fazla oynama yapmamayı tercih etmiş. Ekran üzerinde dilediğiniz yere dokunarak oraya odaklama yapmanız da mümkün. Makro performansı fena görünmüyor. Fotoğraf çekimi hızının da fena olmadığını söyleyebiliriz.

Ekran: 3.5 inç büyüklüğünde ve 320 x 480 piksel çözünürlüklü ekranı yine fiyatıyla oranlandığın oldukça yerinde diyebiliriz. Ice Cream Sandwich’in uygulama ve widget menüleri kullanılmakta, ana ekranda ise Turkcell’in birtakım özelleştirmelerini görüyoruz. Bildirim çubuğu aşağı sürüklenerek açılan bildirim tepsisi üzerinde de Wi-Fi, Bluetooth, mobil veri, otomatik döndürme gibi işlevlerin açılıp kapatılmasını sağlayan düğmeler yer alıyor.

Turkcell MaxiPLUS5 Kampanyası ve Fiyatlandırma

Turkcell’liler, T serinin yeni üyesi Turkcell MaxiPLUS5′e 24 ay boyunca tarifesine ekayda 5 ile 26 TL arasında fiyatlarla sahip olabilecek. Üstelik ilk 3 ay boyunca 250 MB internet ve 1 yıllık Turkcell TV Standart Paket hediye. Kurumsal hat sahipleri de 24 ay boyunca tarifesine ekayda 5 ila 13 TLarasında fiyatlarla Turkcell MaxiPLUS5′e terfi edebilecek. Dileyenler Turkcell MaxiPLUS5′e 549TL peşin fiyatıyla da sahip olabilecek. Turkcell akıllı telefonu olmayan Hazır Kart’lıları da unutmadı. Hazır Kart’lılar Turkcell MaxiPLUS5′i, ayda sadece 24 TL’ye 24 ay taksitle satın alabilecek. Üstelik 1 yıl boyunca, her ay 250 MB internet, sınırsız Facebook ve Turkcell TV Standart paketleriyle birlikte.

Kaynak

Gelen aramalar: turkcell maxi plus 5 ,turkcell maxi plus ,türkcell maxi plus 5 özellikleri ,turkcell maxi plus 5 inceleme ,maxi plus 5 inceleme ,maxi plus 5 özellikleri

Önceki Yazı:Samsung Galaxy Note için Android 4.0.4 Güncellemesi Yayınlanmaya Başladı!

Sonraki Yazı:Galaxy Note 2, 30 Ağustos’ta Çıkıyor

Yorumlar
234 Yorum
 1. Yazar
  Aykut Ünlü

  yazı anlaşılır şekilde yazılmış teşekürler.

 2. Yazar
  Berkay Ertem

  arkadaşlar bazıları kötü telefon diyebilir fakat ben bu telefonu 2 gün önce aldım gayet güzel bir telefon herkeze tavsiye ederim

  • Yazar
   mesut

   bıraz kullan o zaman gorursun ıyıyı kotu yu en dandık telefon bıle maxı plusdan ıyıdr bn cok pısman oldum ve gerı satayım dedı otomatık yrı fıyata dustu

   • Yazar
    esra

    telefon gayet güzel telefonumu seviyorum dokunmatik gayet iyi telefona iyi bakıp fazla kasmadıkça da sorun çıkmıyo eğer yağlı elle tel. kullanıyosanız sizin sorununuz

 3. Yazar
  quantum

  telefonun dokunmatik hassasiyeti rezalet. Ayrıca kullanımı ergonomi dışı bir telefon. hiç beğenmedim.

  • Yazar
   muhammet aydın

   dokunmatiğine nasıl rezalet dediğini anlamadım sonradan düşündüm senin telefonda bir sorun olabilir çünkü ben de böyle bir sorun olmadı ayrıca almadan öncede başka arkadaşta olduğu için hepsini kontrol etmiştim onda da öyle bir soruna rastlamadım.

  • Yazar
   fhry

   mükemmel bir telefon herkese tavdiye ederim. hassasiyette özellikle mükemmel. siz 5888 kullanmadınız sanırım.

  • Yazar
   adem demir

   hakikaten 2 haftadır kullanıyorum hiçbir -(eksi) yanını görmedim. sanırım sizin kullandığınızda bi sıkıntı var. bence harika bir telefon. en azından akıllı bir cihaza milyarlar veremeyecek dar gelirli kesim için mükemmel bir fırsat sunulmuş. teşekkürler türkcell..

   • Yazar
    adem

    Bana da bayiden ayni şeyleri söylediler.
    Eşim ve ben iki tane aldık.Memnun değiliz.Bir kere dokunduğun anda ekrandan bir ikon siliniyor.Ekran korumaya geçtiğinde başka bir kişi tarafından aranırsanız sizi arayan kişiye ulaşılamıyor uyarısı veriyor.
    Kişiye özel müzik ayarı tutmuyor.
    Siz de yazarsanız sevinirim.

  • Yazar
   adem

   Bende de ulaşılamıyor hatası var.Uçak modu kapalı.
   Eşim ve ben iki tane aldık.Memnun değiliz.Dokunmatik iyi değil.
   Dokunduğun anda ekrandan hemen bir ikon siliniyor
   .Ekran korumaya geçtiğinde başka bir kişi tarafından aranırsanız sizi arayan kişiye ulaşılamıyor uyarısı veriyor.
   Kişiye özel müzik ayarı tutmuyor.
   Siz de yazarsanız sevinirim.

  • Yazar
   murat türker

   arkadaşım merhabalar, yazını tesadüfen gördüm, bende aynı cihazdan daha 2 gün önce aldım,
   malum ayarları ile oynarken yapmış olduğum bir kaç işlem ekran hassasiyetini kaybettirdi, bunun neden olduğunu yine tesadüfen buldum, senden yapmanı istediğim,
   1-sistem-ayarlar menüsüne gir
   2-geliştirici seçenekleri seç
   3-en altta geçiç animasyonu ölçeği var, bunu seç
   4-animasyon ölçeğini 0,5 al
   5-bu, pencere animasyonu ölçeği içinde geçerlidir.
   umarım sıkıntı bundan kaynaklanıyordur.

 4. Yazar
  zafer

  telefon donanim olarak orta giris-orta seviye arasi.Bu ozellikleri barindiran bir telefonun fiyati 549 tl olamaz.

 5. Yazar
  ahmet

  arkadaşlar neyin kavgasını yapıonuz koskoca made in china yazıyo gerisine bakmam bile 🙂

  • Yazar
   AliOs

   Sanki diğerlerinde başka bir şey yazıyor. Mesela iPhone ve iPad serisi

  • Yazar
   melih

   ben sordum çin malımı diye türkcell bayisine kesinlikle çin malı değilmiş damga çinde baısıldığı için çin yazı yazıyo

  • Yazar
   sahın meseci

   o na bakarsan nıke de çin malı sony de çin saçma saçma konuşma

 6. Yazar
  dilek

  bu telefon internet olmadan hiç bir işe yaramıyor arkadaşlar

 7. Yazar
  muhammed

  saçmalamayın arkadaşlar bu telefon çok güzel

  • Yazar
   tuncay akbas

   ya siz telefondan anlamıyonuz androit 4 işlemcı olan telefonlar 1000 tl civarında bu tel bedava tek kusuru video çekimi onunda programı var okey

 8. Yazar
  hümeyra

  çok ayrıntılı ve anlaşılır çok teşekkürler

 9. Yazar
  ibrahim demiral

  arkdaşLar bu telefonda bşks bir hat kullnamıyormuşuz doğru mu bu peki bilen war mı wodofone hatları yada avea hattı okumuyor muş doğru mu deneyen biln war mı

  • Yazar
   muhammet aydın

   ben vodafone hattım ile gayet rahat kullanıyorum sadece turkcell e özgü programları kullanamıyorsunuz o da normal zaten.

  • Yazar
   MURAT ÖZDOGAN

   Ben AVEA ile kullanıyorum onda da harika çalışıyor söylenenlerin hepsi fasafiso düşünen herkese tavsiye ederim

 10. Yazar
  yunus

  suan maxiplus5 kullaniyorum arkadas dokunmatigine laf etmiste ben hicbir sorun bulamadim dokunm atikte telefon fiyatina gore cok iyi hakkini veriyor yani kesinlikle tavsiye ediyorum ayriyetten baska hatlarida calistiyor hicbir endisen olmasin kardesim batarya omuru benim kullanimimla tam 24saat gidiyor diger arkadasim 3 gunde bir sarj ediyor kullanisa gore degisiyor nfc ozelligi kapsamli telefonlar degdirerek dosya alis verisi yapabiliyor mesela youtubeden video izliyorum arkadasimda izlemek istiyor telefonu dokundurup videoya tiklamam yeterli oluyor ve bir cok farkli yerdede kulanabiliyorsunuz benim gorduklerim bunlar ama birkez daha soylemeliyim dokunmatigi gercekten iyi

  • Yazar
   Android Admin

   arkadaşlar belki diğer telefonlarla kıyaslama yapmış olabilir mesela ben xperia neo v kullanıcısım bundan önce 5800 vardı ve telefonun dokunmatik ekranı bana harika geliyordu neo v alınca 5800’ın dokunmatiğinin bebat ötesi olduğunu anladım galaxy s3 kullandım kısa süre onunda dokunmatik ekranı neo v den çok çok üstün demek istediğim arkadaşlar herhalde yüksek bi telefonla karşılaştırdılar ki böyle bir kanıya ulaştılar.

 11. Yazar
  Ercan GÜVENÇ

  Herkese Günaydın.
  2 gün önce Turkcell Maxiplus aldım. Ancak telefonu oğlum kullanacak ve onun hattı da AVEA. Telefonun AVEA İnternet ayarlarının nasıl yapıldığını bilen var mı acaba? Teşekkürler

  • Yazar
   Android Admin

   Günaydın Ercan bey telefona internet ayarlarını yüklemenin en basit yolu avea müşteri hizmetlerini arayacaksınız

 12. Yazar
  erol

  Bu telefon araç navigasyonu olarak kullanılabiliyor mu?..Eğer kullanılabiliyorsa illa internete bağlı mı olması gerekiyor…Navigasyon (GPS) nin çalışması için sim kart olması gerekiyor mu?..

 13. Yazar
  ömer androıd

  arkadaşlar galaxy mını 2 bu telefondan çok daha ıyı bence ben aldım çok memnunm, aynı şekılde 512mb ram ve 512 rom war sadece bunun romu yüksek, ekran çok kalıtelı görseller performans süper bunu alacağıma onu terch ederm, telefonun üstünde androıd 2,3,6 gıngabreed yüklü gelıyor zaten

 14. Yazar
  tolga erpak

  arkadaslar bu telefonu bende kullanıyorum ama bi kaç sorum olucak bir kutudan nfc magnet çıkmadı çıkan arkadas varmı ikinicisi telefonun kulağa götürdüğünde otomatik cevap özelliği ve ters döndürünce sessize alma özelliğini nasıl aktif yapıyoruz ?

  • Yazar
   muhammet aydın

   nfc magnet bende de çıkmadı ve eve gelir gelmez bayiyi arayıp bunu talep ettiğimi söyledim aldığım cevap pek az kişi bildiği için talep olmadığı sürece vermiyoruz faturanızı getirirseniz alabilirsiniz oldu. sanırım ileride promosyon olarak dağıtacaklar şimdiden stok yapıyorlar =) ters çevirdiğinde sessize alma özelliği için ise kullanma klavuzundan bakabilirsin dün akşam aldığım için daha o kadar inceleme fırsatım olmadı.

 15. Yazar
  Ali

  beyler bu telefonu bende kullandım yeni alacaklara tavsiye etmem çünkü telefon çin malı telefonlar gibi duruyor kronik hatalar var mesela konuşma esnasında çin malı telefonlarından gelen cızırtı sesi geliyor ve çok rahatsız edici bir noktadan sonra başınızı ağrıtabilir.

 16. Yazar
  Turgay TAY

  Arkadaşlar Turkcell’den ben bu telefonu aldım ve ilk günden arızalı çıktı. Kontratlı olduğu için iade edemiyorsunuz ve seve seve kullanmak zorundasınız. Turkcell cihaz arızalı çıkınca bayiye yönlendiriyor ve distribütör ile görüşün diyor. Turkcelle görüştüğümüzde biz üretici firma değiliz dediler. anlayacağınız ilgilenmediler. Bende bayi ile tekrar görüştüm ve cihazı servise gönderdiler. 10 gündür haber yok. Zaten servise telefonla ulaşamıyorsunuz. Lütfen kontratlı telefon alırken iki kere düşünün. Arızalı çıkmazsa firma çok iyi, ancak arızalı çıkınca ilgilenmiyorlar.

  • Yazar
   aziz

   bende sizin gibi arıza durumunu yaşadım 22 iş günü sonunda tüketici hakem heyetine müracaat ettim ordan gelen rapor doğrultusunda yenisini aldım( siz şuan 22 günü bekleyin. süre sonunda bayi ile görüşün size yenisini vermezler ise hakem heyetine gidin….

  • Yazar
   adem

   Hakısınız.Bana da bayiden ayni şeyleri söylediler.
   Eşim ve ben iki tane aldık.Memnun değiliz.Bir kere dokunduğun anda ekrandan bir ikon siliniyor.Ekran korumaya geçtiğinde başka bir kişi tarafından aranırsanız sizi arayan kişiye ulaşılamıyor uyarısı veriyor.
   Kişiye özel müzik ayarı tutmuyor.
   Siz de yazarsanız sevinirim.

 17. Yazar
  kürşat toktaş

  turkcell hattım var maxiplus5 bir cihaz aldım nasıl müzik yüklerim

 18. Yazar
  maxi

  dokunmatik süper nfc özelliğiyle daha süper vodafone hat kullanıyorum çokda hızlı sesi fena deil internetide var wlan çekiş mesafesi fazla kamerası hafif karanlıkta iyi çekmez ama açık havada hd gibi foto çekio fiyatıda ucuz t-cüzdan uygulaması ile hattaki tl ile marketten alışveriş yapabiliyorum her türlü android uygulamayıda kaldırıyor ön kamera yok ama telefon 3g destekli 550 tl lik telefonda bukadar özellik daha ne istiyorsun

 19. Yazar
  Semih Üstün

  Telefonun Tek Sorunu İnternet Benim Açımdan İnternete Zor Giriyor Ancak Wlan dan Girersem Durum Farklılaşıyor..

 20. Yazar
  gökhan iğde

  akıllı cevap nasıl aktif ediliyor bilen varsa yazsın.kullanım kitapçığında yok.Turcell e sordum bir yanıt alamadım yoksa kandırıldıkmı

 21. Yazar
  deniz

  bende aldım 1aydır kullanıyorum ama arızalı cıktı gıdıyorum telefon gayet ıyı dıyolar ınternet ayarlarlarını ypamıyorum telefon turcel ama hat vodefon yardımcı olursanız sevınırım tum ayarları acık ama olmuyo

  • Yazar
   MURAT ÖZDOGAN

   Öncelikle vodofone müşteri hizmetleri yardımcı oluyor.Ama kendinde yapabilirsin ayarlardan diğer ayarları secip en altta bulunan mobil ağları seçiyorsun orada apn ayarları kısmına vodofone internet alt kısmada vodofone yazıyorsun işlem tamamlanıyor

 22. Yazar
  kaan

  akıllı cevap ve sessize alma nasıl aktifleştiriliyor. herkes sormuş ama cevap veren yok

  • Yazar
   gökhan iğde

   akıllı cevap uygulaması telefon ilk alındığında açılıyor fakat daha sonra açılmıyor.Direk turkcell destek merkezine sordum ve şu an uygulamanın teknik olarak çalışmalarının devam ettiğini söylediler.yani biraz bekleyeceğiz ben sürekli irtibat halindeyim bir cevap gelirse sizlerle paylaşırım.

   • Yazar
    bugrahan

    arkadaslar bende alacam bu tlfnu ama yazdıgınız yorumların hangisi dogru sasırdım dogrusu kimi iyi diyor kimi iyi degil diyor özelllikle tlf kutudan agrızalı çıkıyormus falan da dediler ve birde ilgilenilmiyormus dediler bu nasıl tlf satmaktır anlamadım bana bir fikir verirseniz sevinirim alayım mı almayayım mı

 23. Yazar
  elif

  ben bu telefonu alalı iki haftayı geçti. çok memnunum ı-phone den fazla bi farkı yok.
  durup dururken kapandıyo ara sıra ama o benim telefonumla alakalı bişey diğerlerinde olacağını sanmıyorum. kısacası tavsiye ederim. bu arada sizin koruyucu kaplar hakkında bi bilginiz var mı? ben turkcell bayisine sordum daha çıkmadığını söyledi

 24. Yazar
  elif

  SESSİZE ALMAK İÇİN kapatma tuşuna basılı tutun altta çıkan ilk simgeyi seçin

  • Yazar
   zeki :D

   telefonun sesini kısmak için onu yapman gerekmiyor yandakı ses tusuna basılı tuttugunda en sessizin bir tık üstü titresim tamamen kısarsanda sessiz :)) ugrasma yani :))

 25. Yazar
  serkan karakayış

  arkadaslar ıyı aksamlar tek merak ettiğim sorun aksamları kamera cekımı nasıl zamanla cekım gucunde degısme oluyor mu bende almayı dusunuyorumtavsiye edermısınız?

 26. Yazar
  kaan

  Ürünün özelliklerinde anlatılan telefonu kulağınıza götürdüğünüzde cevaplayabildiğiniz akıllı cevap ve telefonunuz çalarken ters çevirdiğinizde sessize alma özelliğini kimse bilmiyor herhalde. Bu özelliklerin nasıl aktifleştirildiğiniz bilen varsa lütfen yazsın artık.

  • Yazar
   oktay berk

   arkadaslar akıllı cevap uygulaması soyle.. telefonun icinde turcell uygulamaları dıye bir ikon var ona tıklıyorsunuz acılan pencerede turkcell li tıklıyorsunuz.. en alta turkcell akılı cevap var.. paketi yukle dıyorsunuz ve paket indirilmiye basliyor..ama üzücü bir haberim var..telefonu ilk aldigimda bu uygulama calıyordu…simdi testleri tamamlanmadigi icin yuklenemiyor.. eger siz yukleye bilirseniz banada haber verin..

 27. Yazar
  hasan

  slm arkadaşlar be ana sayfadaki saati kaldırdım hava durumu falan vardı onu nasıl geri getirebilirim bana yardımcı olurmusunz

  • Yazar
   gülcan

   bende yanlışlıkla aynı şeyi yaptım geri alabildiysen beni de bilgilendirir misin

  • Yazar
   selim

   hasancım google player den (world weather) yükle sorun ortadan kalkacaktır. Ayrıca wigdet mevcut olup wireles veya gps olamdan asana dünya ve türkiye ile ilgili bütün hava durumunu veriyor..Sanırım yeterli bi cevap olmuştur.

  • Yazar
   ademdemir

   arkadaşım; telefonun menüsüne gir (hani alttaki noktalı bi dokunma butonu var oradan) en üste siyah kısımda görürsün “widgetlar” yazıyor. ona tıkla çıkan widget menüsünden ismi güncel olana dokun ve dokunmaya devam et. o anda zaten anlayacaksın olayın nasıl olduğunu. uygulama ana menüde görünür istediğin yere bırakabilirsin. aynı şekilde ana manüye koyabileceğin bir sürü widget’ de var orada. dilediğini seç. 🙂

 28. Yazar
  muhammed

  slm arkadaslar ben telefonu yeni aldim sarji bitti simdi telefonun bataryasi hemen bitmesin diye kac saat sarjda birakmaliyim

 29. Yazar
  ibrahim sevim

  avea hat ile çalışıyormu, aveadan internet ayarlarını alabiliyormuyuz, malum akıllı telefon tüm özelliklerinden avealı olarak faydalanabilirmiyiz, bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

 30. Yazar
  sezgin mutluer

  madei china yani kibarcası prc .5 para etmez …………….

 31. Yazar
  gölhan

  arkadaslar bende bu clhazı aldım sorun yok ıyı calısıyor yanız bir sorunum var internetten video ızlemek ıstıyorum ama flash player yuklemek lazım dıyor fakat nasıl yukleyeceğimi bilmiyorum yardımcı oursanız cok sevlnlrım sımdıden tesekkurler

 32. Yazar
  halit

  arkadaşlar bende maxi plus 5 var yeni aldım ama bi sorun var bu bu gün başladı birisiyle konuşamyorum benim sesim karsıya gidiyo ama onların sesi bana gelmiyo anca hoparlorü açınca onların sesi geliyo YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZZ 🙂

 33. Yazar
  serkan acar

  gordugum tum sorunlarin cozumlerini acikliyorum

 34. Yazar
  serkan acar

  ekrandaki saat vs dediklerinizin adi widgettir ve uygulamalarin oldugu yere geldiginizde sagustte widget i goreceksiniz ordan istediginizi secip ekrana yerlestirebilirsiniz

  internet ten video izlemek hatta oyun dahil oynamak icin puffin browser i indirip kurun

  telefona kolay kolay kilif cikmaz benim eski telefonum turkcell t10 du hala kilif cikmadi ona 🙂

  telefona rtum operatorlerin hatti takilabilir internet icin turkcell ztn sorun yapmaz ama diger operatorler icin yeni apn olusturup zadi ve apn yi internet yapin kaydedin vse bunu secin

  baska soru?

  • Yazar
   glcn

   beni arayanlar telefonun kapalı diyo ama benim telefonum açık ulaşamıyolar neden acaba ??

   • Yazar
    semih suluyer

    ayni sorun bendede oldu. eger hattin wodafone veya avea ise bu sorunu yapiyor ben turkcell hat taktiktan sonra duzeldii

    • Yazar
     adem

     Bende de ulaşılamıyor hatası var.Uçak modu kapalı.
     Eşim ve ben iki tane aldık.Memnun değiliz.Bir kere dokunduğun anda ekrandan bir ikon siliniyor.Ekran korumaya geçtiğinde başka bir kişi tarafından aranırsanız sizi arayan kişiye ulaşılamıyor uyarısı veriyor.
     Kişiye özel müzik ayarı tutmuyor.
     Siz de yazarsanız sevinirim.

     • Yazar
      korcan evin

      Ekran korumaya geçtiğinde başka bir kişi tarafından aranırsanız sizi arayan kişiye ulaşılamıyor uyarısı veriyor. DEMİŞSİNİZ bendede aynısı vardı çözdüm 2G yi kaldırın 3G ile baglansın sadece mobil aglar kısmından yapabılırsınız

   • Yazar
    umut çakır

    uçak modundandır.. 🙂

   • Yazar
    adem

    Eşim ve ben iki tane aldık.Memnun değiliz.Bir kere dokunduğun anda ekrandan bir ikon siliniyor.Ekran korumaya geçtiğinde başka bir kişi tarafından aranırsanız sizi arayan kişiye ulaşılamıyor uyarısı veriyor.
    Kişiye özel müzik ayarı tutmuyor.
    Siz de yazarsanız sevinirim.

 35. Yazar
  arif sever

  turkcell maxiPLUS5 i kullanıyorum gayet başarılı bir telefon tavsiye ederim gerçekten.ÇİN malı diyenlere de cevabım var APPLE gibi büyük şirketlerin üretim yerleri neresiymiş bi baksınlar isterim.Ama şunu diyebilirim orta segment bir telefona göre 800 MHz+Bir de qualcomm la güçlendirilmiş olması yeterli bence.NFC gibi mükemmel özellikleri saymıyorum bile..

 36. Yazar
  kgn chc

  arkadaşlar ben telefonu bugün aldım gayet memnunum yanında 250 mb internette verdiler t markette olan angry birds oyununu indirdim ama oyunun nereye indiğini bulamadım bi cevap verirseniz memnun olurum

 37. Yazar
  ali

  ben alalı 10 gün oldu sorun yok birtek ön hoparlörün (ahize) sağındaki kamera benzeri şey nedir ışık ve yaıknlık sensörü değil beki ya ney bu sensör farketmeyen varsa bi baksın kameranın içine dikkatle bakınca ordaki sensörle (kamera lensindeki sensör) öndeki şey aynı dikkatli bakın fark edersiniz eğer kameraysa nasıl aktif oluyor

 38. Yazar
  ala

  kng chc t marketten indireceğine play store veya 1 mobile dan indir eğer mb sorunu varsa wifi veya gir bir teknosaya birşeyle ilgileniyor gibi yapıp çaktırmadan gir

 39. Yazar
  mesut

  telefonda görüntülü görüşme seçeneği yazyor ama görüntülü görüşme olanağı tango dışında ücrets,iz nasıl yapılıyor bilen varmı…

  • Yazar
   sacit kral

   Kamera arkasinda goruntulu konusmanin mantigi yok. Sen arayani izlerken arayan ise kamera arkasiindan manzara izler 🙂

 40. Yazar
  mesut

  veya görüntülü görüşme nasıl yapılıyor…

  tesekkürler…

 41. Yazar
  özkan yıldırım

  arkadaşlar telefonu alalı 2 hafta ooluyor ama telefonu kutusundan çıkardığım andan itibaren anasayfa arama geri ve seçetek tuşları dokunmatiği iyi basmıyor turkcell mail attı telefonun güncellenmesi gerekiyormuş nasıl güncelleyebilirim bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

 42. Yazar
  eenes

  kardeş aldım şimdi 6 . telim t10 maxiplus5 s3 s2 ace turkcell in tellerinden en iyisi t20 maxıplus 5 in ekranı plastik dokunma hassasiyetide berbat bence alma

 43. Yazar
  Süleyman

  Arkadaslar ben de bu telefondan almayı düşünüyorum yalnız internet hızı cekim kalitesi nasıl kullanan arkadaslar biraz yardımcı olabilir mi ?

 44. Yazar
  arif

  arkadaşlar 3g yok ama süperbi telefona benziyor ayrıca avea kullanıyorum internetede bağlanıyor avea operatöründen yardım alırsanız yardımcı olurlar

 45. Yazar
  kubilay

  arkadaslar bn telefonu daha yenı aldım bakmadım bıle bakcamda bıldıgınız ozellıklerı var mı yada program?

 46. Yazar
  burak yurtsever

  arkadaslar bu telefonu yeni aldım.fakat ilk gunden ekranda titremeler oluyo.nedeni nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim

 47. Yazar
  evrim yıldırım

  arkadaslar bende daha yenı aldım telefonu bencede gayet ıyı bır cıhaz ozellıkle google play uygulaması olagan ustu, ancak mobil veriyi kapatmayınca cıhaz sureklı ınternetten verı alıyo ve buda sızın faturanıza yansıyo wlanda hıc bır sıkıntı yok.. bu mobil veriyle ilgili baska sıkıntı yasayan varmı eger varsa paylasırsa cok sevınırım…

 48. Yazar
  Android Admin

  Arkadaşlar sadece bu telefon için değil diğer akıllı telefonlar içinde söylüyorum internet olmadığı zaman pek bi işe yaramaz

 49. Yazar

  arkadaşlar koruma kapagı 30 tl ekran koruma fılmı de15 tl dır tim lerde bulabilirsiniz ayrıca telefon gayet guzel bende var 1 aydır kullanıyorum bahsettıgınız sorunların hıç biri yoktur .eger bi sorun yasayınca gidip aldıgınz yere danışın yardımcı oluyorlar .

 50. Yazar
  eşref

  ya interneti biraz yavaşmı bende facebook ve internete girmiyor.

  ayarlarındamı sorun var bilmiyorum ayarlarını yazarmsnz . şmdiden teşekkrelr.

 51. Yazar
  gamze

  merhabalar ilk aldığımda face giriyodu fakat şimdi sayfa yüklenirken hata oluştuı diyor
  ne yapmam lazım acaba
  cektiği zaman interneti süper şebeke ile alakalı

 52. Yazar
  çağatay

  ekrandaki saati kaldır dedim yanlışlıkla onu nasıl geri getirebilirim telefonu yeni alldım nasıl yapacağımı bilemedim

 53. Yazar
  tayfun

  telefonu yenı aldım goruntulu arama varmı varsada nasl yapablırım ?

 54. Yazar
  Cetn Fidan

  selam..yaw son çıkan telefon diye aldık ..karanlıkda resim veya video çekimi çok zayıf..flaşı yok rezil bişey.en dandik tel.de resim 10 numra deli oldum.

 55. Yazar
  Murat

  Ya Telefon cok süperde yeni aldım bende jarzı cok çabuk bitiyor

 56. Yazar
  elif

  bu telefonun bataryasını nerde bulabilirim hiç bir yerde yok acil cevap verirseniz sevinirim

  • Yazar
   ibrahim ARSLAN

   bacım o telin bataryasını arama boşuna hiç bir yerde bulamazsın at çöpe gıtsın tli

  • Yazar
   Turgay

   Turkcell’den aldığınız kontratlı telefon arıza yaptımı Turkcell kendi markası olan telefonun arkasında durmuyor. Seve seve telefonu kullanmak zorundasınız. Ben bu telefonu kontratlı aldım ve 1 ay kadar serviste kaldı.

 57. Yazar
  ibrahim ARSLAN

  ben boyle ipne telefon görmedım telefona arama geldımı otamatıkmen kapanıyor böyle telefonmu olur atdım iphone 4 aldım

 58. Yazar
  Erkan DÖLEK

  arkadaşlar ben bu tel. alalı 2 hafta oldu ama maalesef bazı sorunlar var, mesela görüntülü konuşmayı yapamadım, şarzı çabuk bitiyor, bluetooth başka cihazlarda olmuyor, kılıf ve NFC Magnet kutudan çıkmadı, gelen güzel mesajları taslaklara kaydediyorum ve kendi kendine geri siliyor, fotoğraf ve vıdeo kamera berbat, wifi de sorun var bağlanamıyorum, bide herhangi bir menüde bi işlem yaparken seçenek menüsü yetersiz kalıyor, nerden aldık bilmemki yaa… :(((

 59. Yazar
  serkan nog.

  ben de bu tel. u kontratla aldım.te.u kız< arkadaşıma almıştım oda vodafone kullanıyo.burdaki yazıları okudum,arkadaşlar bütün oparöterlerde sorunsuz çalıştığını söyledi.benim tel. da şöyle bi sorun var.benim iş yerimin alt katında vodafone çekmiyo telefonda sinyal gidince sonrada çeken bi yere tekrar gittiğinde sinyal geri gelmiyo.telefonu alalı 1 ay oldu hala teknik serviste.bir de sanki biz kontratlı telefon alınca turkcellin müşterisi değilmişiz gibi davranıyorlar.ne olsa artık sen 2 sene bizimsin deyip ilgilenmşyorlar açıkçası

 60. Yazar
  harun güney

  arkadaslar bu fıyata bukadar ozellikli telefon zor burda t21’i ıphone’la karsılastırmaya kalkarsan aradaki fiyat farkını ve şirketlerin geçmişini gözden gecırmenı tavsıye ederım burda türkcellın telefonundan bahsedıyoruz he sorunlara gelırsek de bende aldım telefonu magnet kutuda cıkmadı timlerden ısteyın verıyolar arama yapmada kapanma felan yok ama telefon gayet ıyı turkcell telefonda herturlu kolaylıgı sunmus kolay kullanılıslı telefon sarj’a gelırsek telefonda bol uygulama oldugu ıcın 24 saat ancak gıdıyo buda gayet normal burda 3310’dan bahsetmıyoz bi hafta gıtsın 😀 yanı anlıycagınız bu fıyata boyle bı telefon bulmussunz begenmıyosunuz adamlar zaten sızı alın diye zorlamıyo paran varsa git ıphone’alırsın

 61. Yazar
  hasan

  Menu simgesi kayboldunsil geri getirebilirim

 62. Yazar
  harun guney

  menude wıdgetlar yazıyo ordan cıkarta bılırsın.

 63. Yazar
  Turgay

  Ben bu telefonu Turkcell’den kontratlı aldım. Telefon genelde iyi. Ancak telefon arıza verdiğinde Turkcell ilgilenmiyor. Müşteri hizmetlerini aradığınızda biz ithalatçı firma değiliz, bizi ilgilendirmez vs. diyorlar. Servisle görüşün diyorlar. Bana göre bir firma ürün satıyorsa arkasında durmalı. Benim telefonum arıza yapmasaydı” bende burada bu fiyata bu özelliler kaçmaz” derdim. Kalite olarak, Nokia, Iphone yada Samsungla karşılaştırılmaz. Telefonla birlikte verilen kulaklık çok kötü. Ürünün SAR değeri yazılmamış ve Çin malı bir ürün. Alacak arkadaşlar bunları dikkate alırlarsa iyi olur. Yinede bu telefonu alacaksanız kontratlı almayın derim.

 64. Yazar
  Batuhan Yılmaz

  Bu china yazabilir ama interneti war cok iyi bir telefon suanda kullanıyorum bilip bilmeden her seye atlamayın

 65. Yazar
  sinem özcan

  ya telefonu alalı 3 gün oldu ama kendi kendine nete bağlandığından mıdır nedir 9 tl kendi kendine gitti ayrıca face paketim oldugu halde tl gidiyo nasıl ayarlayabilirim yardımcı olur musunuz

  • Yazar
   kadirr

   sinem veri kullanımını kapat o zmn olur bendede oluyordu bende veri kullanımını kapattım oldu

 66. Yazar

  yaa şu telefondan almak istiyorum ama kulllanışlımı diye bilmiyorum. ama çok hoş bir telefon gibi geliyor bana da bakalım işte alınca görürüz.

 67. Yazar
  ömer fidan

  t21 tlfona flaşh playır yükleniyormu okeydahi oynanmıyo bazı vidyolar izlenmiyo flaşh playır yükleyin panosu çıkıyo ama yükleyemiyom

 68. Yazar
  fatma yığit

  arkadaslar bn telı yenı aldım fakat sım kartımdakı rehbere ulasamıyorum.. nasıl bulabılırım bıde aramaları nasıl silebilirim bilen varsa yazabılır mı ??

  • Yazar
   şahin şahan

   fatma.. telefondan iki yerden rehbere ulaşabilirsin.. biri menüden rehber diğeri de ana ekrandaki telefon işaretinden girebilirsin.. hiç olmuyosa bide sim kartını ilgili bayiye götür.. iletişim aksaması olabilir..

 69. Yazar
  esraa

  görnşte telfn harika fiyatda ck uygun.. almyı dşünyodm ama yormları görnce almyı düsnmyorm artk galba :/

 70. Yazar
  senaa

  ekran yakalaması nasıl yapılıyor yardımcı olabilir misiniz?

 71. Yazar
  şahin şahan

  maxsi plus 5 telefonum var.. bir uygulama esnasında telefonun “hayat paylaşınca güzel” yazan ekranı gitti ve tekrar getiremedim.. hala da gelmedi.. ne yapmam gerek.. başına böyle bir olay gelen bi zahmet cevap versin.. çok iyi olur ya

 72. Yazar
  Kadir sönmüş

  Arkadaşlar ben telefonu alalı 1 ay oldu belkide geçti telefon çokk iyi ama telefon 15 gün sonra kendi kendine kapanmaya başladı garantiye yolladm aradan bir hafta geçti yine aynı oldu format felan attırdım yine aynı telefonun hiç bir sorunu yok bşka bilginiz varsa lütfen paylaşın

 73. Yazar
  yusuf inan

  arkadaslar, turkcell bu telefonu kullananlarin faturasini kabartmak icin herseyi dusunmus telefon acik olsun yeter arka planda guncelleme eksik olmiyor buda internet paketinin bitmesine neden oluyo,

 74. Yazar
  yusuf inan

  telefonun kapatma tusu telefonun disina dogru cikinti halinde egilip kalktiginizda ekran kilidi olmasina ragmen telefon cebinizde kapaniyor

 75. Yazar
  kadir

  Yusuf saol kardeş allah razı olsun

 76. Yazar
  muhammet

  arkadaslar duvar kagıdını degıstirmek istiyorum ama görüntüyü secince kırp diyo acaba kırpmayı kapatma yada görüntüyü kırpmadan duvar kağıdı yapamıyoruzmu?

 77. Yazar
  necati

  ar kadaslar herhangi bir fotoyu duvar kagidi yapinca ekrana sigmiyo cozen var mi

 78. Yazar
  oguzhan güler

  arkadaşlar ben telefonumdan çok memnunum ama internet sayfasından veya faceden resim kaydedemiyorum.yardımcı olurmusunuz..

 79. Yazar
  arda

  kesinlikle alacam şu an samsung galaxi ace kullanıyorum ve değiştirecem

 80. Yazar
  nurevsan buçan

  fabrka ayarlarna nassl dnlyo bilgi werrmsnz

 81. Yazar
  kadir

  arkadaşlar bu telefonun gerçek markası nedir bilen varmı varsa lütfen paülaşırmısınızz
  zte olduğunu biliorm ama zte ne

 82. Yazar
  Turan Kaya

  Ben galaxy mini 2,Galaxy Gio Ve Maxi plus 5 arasında kaldım.lütfen biri söylesn hangisi iyi?

 83. Yazar
  murat

  ben bu telofono alalı 2 li gün oldu telofon şahane internet falan on numara bence hemen alın kacırmayın diyoum tav siye ediyom herkez alsın aypon kadar hızlı 🙂

 84. Yazar
  ihsan karağlı

  aldım kullanıyorum ve diyorum ki bu fiyata bu telefon 10 numara diyecek bişey yok tavsiye ederim

 85. Yazar
  eren

  arakadaşlar bende telı almak istiyorum ama arkadaş aracılıyla alıcam şikayetleri görunce bıraz sogudum telden kararsızım alsammı acaba kullananlar yardımcı olabılırmısınız?(sorun falan çıkıyomus aramada kapanıyomuş falan gerısı fazla önemlı deıl saten )….

 86. Yazar
  Yasin Yüksel

  Arkadaşlar hepinizde mi made in china yazıyor. Yardımcı olurmusunuz?

 87. Yazar
  murat

  arkadaşlar telofonu alın kararsız kalmayın telofon çok güzel madein chin yazıyor ama cok guzel bi telefon telofonu herkez alsın tavsiyemmmmmm :;()=

 88. Yazar
  gizem ışıtır

  Arkadaslar maxi plus 5 telefonunda mesaj yazma şekli deqisti nasıl düzeltebilirim eski haline getirebilirm yardım eder misiniz ?

 89. Yazar
  sana ne lazım (:

  telefon harikaa bişeyy herkeze tavsiye ederim (:

 90. Yazar
  kadir gül

  arkadaşlar başka operatörün hatlarının hepsini okuyor

 91. Yazar
  kadir gül

  arkadaşlar sorunlarınız varsa fabrika ayarlarına dönderin telefonu

 92. Yazar
  umt

  ya bu telefon nasıl bısey mj t9dan nasıl cıkartabılırım bı fıkrı olan var mı ?

 93. Yazar
  Halit Kamil

  Arkadaşlar Bende aldım ama bir türlü andoroid progm falan yüklüyemiyorum internetten bakttım pcde kurdum ama telefonada kurmam gerkiyor nete girdim telefondan ama olmadı

 94. Yazar
  ayse

  arkadaşlar telefondan bu gune kadar gayet memnundum ama bu gun kameramda hata olustu kameraya ulaşılamıyor yazıyor sizdede böyle bir sorun oldu mu nasıl düzeltebilirim bilgisi olan var mı?

  • Yazar
   Halit Kamil

   Ayşe Program kurdun mu bazı programlar artalanda calısıyor eğer camerayı kullanan bir program var ise onu kaldır yada arka alanda calışan programları yöneticiden kaldır ozaman düzelme ihtimali var yok eğer düzelmez ise fabrika ayarlarına getirmelisin

 95. Yazar
  zeynep

  ya çoook önemli bir problem var avea taktım telefona ama wifiye bir türlü girmiyorum kesin kafayı yiyecağim nasıl yaparım da düzeltirim valla bulamadım

 96. Yazar
  abdusssamed

  valla cok guzel ama interneti her yerde cekmiyo

 97. Yazar
  aykutcan sağıroğlu

  cin malına benzer bi hali yok geçen hafta aldım hiç sorun çıkartmadı dokomatği rezalat diyenlerde deli olmalı

 98. Yazar
  aykutcan sağıroğlu

  ahmet arkadaşım biz burada kavga etmiyoruz tartışıyoruz cin malı dediyin teloefon bilgi sayar görevi görüyo kıskanma

 99. Yazar
  levent derinoğlu

  butelefonda flas pıleyır yokmu yoksa nasıl yüklenir

 100. Yazar
  ibrahim arlan

  arkadaşlar yalan dolan konuşmayın turkcell maxiplus5 2gün önce aldım harika bir telefon kamera 5megapiksel gayet iyi kamera video güzel çekiyor hem telefon andorid tir ben 2 yıl garanti veriyorlar bazı arkadaşlarımız diyor arkasında made in china yazıyor sadece o damga çine aitttir ben herkese tavsiye ediyorum dokumatğidi güzel kulanan herkse hayırlı olsun diyorum 😀

 101. Yazar
  cebrail aydur

  iyi günler bu telefonda ön kamera yok mikro webcam varmı varsa harici taksak destekler mi skayp v.b uygulamakrda.

 102. Yazar
  Miray Korkmaz

  Bana annem hediye olarak daha bugün aldı çok mutluyum 🙂

 103. Yazar
  ilker yavuz

  arkadaşlar oyunlarını bulamadım yardımcı olabilirmisiniz ???

 104. Yazar
  yaşar kaya

  telefon süper kullanmayı bilmiyorsunuz diyenlere soruyorum çekilen resmi ekran duvar kağıdı nasıl yapıyorsunuz kırp diyor fakat kırptığında resmin hepsini almıyor cvp verecek kimsede yok gibi gözüküyor bu soruya

 105. Yazar
  ozlen

  slm arkadaslar turkcell maxıplus 5 klıfını bulamayan arkadaslar ben sparıs verdım ıkı gun ıcınde geldı.kılıf bulunabılıo haberınz olsun.. 🙂

 106. Yazar
  akyol

  tek kelımeyle mukemmel sıddetle tavsıye ederım dokunmatık net camera ınternetten vıdeo oynatma vs vs dusunmeden alın

 107. Yazar
  Abdullah

  maxiplus 5 kullanıyorum cok memnunum geçenlerdde sans eseri ekran goruntusunu cektim ama nasil yaptigimi daha bulamadim neresine dokunmam gerekiyor bilen var mı arkadaşlar

 108. Yazar
  maxiplus

  bnde almayı düşünüyorum 12 . ayın 15 inde alıcam tavsiye ediyormusunuz

 109. Yazar
  elmas aydın

  ekran goruntusu nasıl cekılıyo????

 110. Yazar
  emrah

  ben dün güncelleme yaptım android 4.04 yükledim ve her şey gitti menüye giremiyorum ve ekranın sağ ve sol yanındaki arama ve mesaj yeri gitti..
  mesaja giremiyorum mesaj atmak istesem atamıyorum sadece gelen mesajları cevaplayabiliyorum
  nasıl düzeltebilirim acaba bilgisi olan var mı

 111. Yazar
  serap erdem

  ben telefondan memnundum ta ki güncelleme yapana kadar güncellemeden sonra dokunmatik ekrandaki menü tusu calismiyor

 112. Yazar
  ademtok

  Arkadaşlar.Ben ve eşim iki tabe Maxiplus 5 telefonu aldık.
  Memnun değiliz.
  1-Ekran korumya geçtiğinde arandığınız zaman sizi arayana ” Ulaşılamıyor” uyarısı veriyor.Biz bu nedenle ulaşılamama durumunda 2.telefonuma (Konturlu telefonuma) yönlendirdim de kurtuldum.
  2-Arayana göre müzik seçtiğiniz zaman seçtiğiniz müziği kayıt etmiyor.Yani arayana özel müzik kaydedemiyorsunuz.
  Bunlar şimdiki tespitlerim.
  bayi ile konuştum.Getirin servis verelim dediler.Götüreceğim.
  Bu gibi sıkıntılarla karşışaşan arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim.Belki başka hatalar da vardır.

 113. Yazar
  Latif Kahraman

  Arkadaşlar eğer telefonu aldığınız gibi hiçbir uygulama yüklemeden çalışırım diyorsanız alın. Fakat Yeni uygulamaları deniyeyim, Temam şu olsun, rengi bu olsun, bu programda olsun telefonumda falan filan derseniz telefon 2 günde şişiyor. Donuyor. 512 Mb (407 gözüküyor) hafızası çok yetersiz kalıyor. Telefon bile açamıyorsunuz. Fırlatıp kırasınız geliyor. Pilide 1 gün zor gidiyor. Herşeyi internete bağlantıyla gerçekleşiyor. Bu kadar özelliği bir telefona koyuyorsan; yok Turkcell cüzdan, dokunmatik para transferi vs.. Ram’inide 1gb’dan aşağı koymamalısın ki bir işe yarasın. Ben aldığıma pişman oldum vazgeçmek istedim. Cihazın parasını istediler….

 114. Yazar
  sezgi berfin

  Arkadaşlar ilk başta telefonu beğendim fakat çok takılmaya başladı ve fotoğraf çekerken çıkardığı ses rahatsız edici nasıl kapatabilirim??

 115. Yazar
  Şafak Raşit

  telefona kayıtlı resimleri sd karta atamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 116. Yazar
  erhan_tr80@hotmail.com

  turkcell-maxiplus5 Kullanıyorum,yazılım güncelleme yaptım ancak ANA MENÜ’ye giremiyorum.yardımcı olurmusunuz.

 117. Yazar
  nuri

  bende aldım çok memnunum bu sorunların hiç birini yaşamadım her şey normal yeni güncellemeyide yaptı ön ekran kullanıyorum bir akraban navigasyonu da yolladı yükledim süper çalışıyor pil sıkın doğru 2 gün az kurcalarsam gidiyor ama evdeki tablet donuyor ama telefonum donmuyor iyisi çıkması şans meselesi ben turkcelden intrnetini tamamuen kaparttım evdeki interneti kullanıyorum ben memnunum 15 gün dür uğraşıyorum hiç kasma yapmadı tavsiye ederim

 118. Yazar
  esra

  ya bn nası yaptm bılmıorum ama ınternet baglantım tamamen gttı ne faceye nede ınternete gırebılıorum nası düzeltrm ? ayrıca hattm turksel

  • Yazar
   ayşegül özyazı

   aynı sorunu suan bende yasıyorum çözüm yolu nedir bilgi verirmisin

 119. Yazar
  Gamze

  bu telefonun kamera sesi nasıl kapatılıyor

 120. Yazar
  ali yıldız

  berbat bir tlf sakın almayın cok pisman oldum ben sebeke sorunu var….

 121. Yazar
  murat bilgi

  3 g yi nasıl etkin hale gecircem lütfen yardım…

 122. Yazar
  weysel malkoç

  arkadaşlar android market varmı bu arada bütün oyunları nasıl indiriliyor

 123. Yazar
  ezgiii

  telefondan yana hiçbir sıkıntım yok fakat kameranın sesini nasıl kapatacağım.. hiçbiryerde yok talan ettim telefonu ama yok

 124. Yazar
  özgün

  ben bu telefonu 12 günde sadece 3 kere sarj ettim yeri gelince wifi ve hattın internetini hep kullandım dokunmatiğindede sorun yok bazı arkadaşlar kötü yazmış sanırım onların cihazında problem var bi götürsünler garantiye iki yönden kötü bi kamerada flash olmaması ama aydınlık ayarını ayarlama özelliği var bide kulaklığı gercekden rezalet fiyatı ucuz tutmak icin dandik kulaklık kullanmışlar heralde iyi kalitede müzik dinlemek istiyorsanız güzel bir kulaklık almanız gerekmekte

 125. Yazar
  yavuz

  sar değeri ne kadar

 126. Yazar
  kübra

  bir çok şey yazılmış ama bence çoguda saçmalamış bende dün aldım bu telefondan internete giriyor youtube twittr ws herşey mecvut bu fiyatada mükemmel özelliklere sahip iphone ile hemen hemen aynı parası olan daha pahalısını alsın ozamn fotograf kusursuz çekicek die bir kural yok zaten görevliler orda anlatıyor gece gündüz resim çekmeyin sizde bulmussunuzda bunuyorsunuz lafım bazılarına ben cok memmun jet hızıyla menülerde gezyrm interntte dolaşıyorum muthiş bence alın kullanın görün

 127. Yazar
  selim şenol

  ben dün güncelleme yaptım android 4.04 yükledim ve her şey gitti menüye giremiyorum ve ekranın sağ ve sol yanındaki arama ve mesaj yeri gitti..
  mesaja giremiyorum mesaj atmak istesem atamıyorum sadece gelen mesajları cevaplayabiliyorum
  nasıl düzeltebilirim acaba bilgisi olan var mı

 128. Yazar
  ahmet aksakal

  ben eylülde aldım şuanda asphalt7 dungeon hunter 3 pes 12 soul craft heroes call gibi oyunları rahatlıkla oyunuyorum kasma yok tek sorun kresim çekerken ses çıkarması birde paket veriyi açar açmaz internete bağlanması bu yüzden turkcell tvyi sadece wifiden kullanıyorum

 129. Yazar
  kezban şimşek

  ya ben telefonu alalı 3 gün aldu ancak telefonun 24 saat geçmeden sarjı bitiyor sebebini anlayamadım ayrıca müzik çaların kapatabileceğim bir yeri yok mu acaba lütfen yardımcı olun :'(

 130. Yazar
  Canan nur

  Selam

 131. Yazar
  ecem tümer

  ben alalı 2ay oldu müzik dinlemek istediğimde malesef bu dosya türü desteklenmiyor diyor. Uygulamalarım yüklü olduğu halde uygulama yüklü degil diyor . kendi hafıza kartı ısınıyor . baska hafıza kartı taktım oda aynı sekilde hata veriyor . yazılımda yüklettim hiçbirsey degişmedi !

 132. Yazar
  emre gür

  arkadaşlar telefonu alalı 3 ay oldu.telefonu kulağa götürünce açılma özelliği vamış.o nasıl aktif hale geliyor.cevap yazarsanız sevinirim

 133. Yazar
  Beril

  Bence harika almamışlar yorum yazıyorsa alıpta konuşsunlar.Birde arkadaşlar müzik nasıl yükliyebilirim bir kaç gün oldu herşeyi becerdim onu yapamadım

 134. Yazar
  goksel

  telefonla sorununuz varsa bendce turkcelle gidin yenisini veriyolar boşuna garantili yapmamışlar telefonu bende 2 aydır kullanıyorum maşallahı var dağa tık demedi artı üstünde 32 gb kart var siz kullanmasını bilmiyosunuz dokunmatık kötüymüş ikon siliyomus yavaşmış kılmış yünmüş tüğmüş kullanma kılavuzunu okuyun analadıysan turkcelle git orda anlatırlar uygularlar meraketmeyin gnçler..

 135. Yazar
  sevgi

  bu tlde ekran fotosu cekilebiliyomu nolur bi söyleyin arkadaslar ya

 136. Yazar
  semih semih

  arkadaşlar maxi plus 5 te kameranın sesini nasıl kapatabiliriz valla sinir oldum aradım bulamadım

 137. Yazar
  berkk

  arkadaşlar galaxy ace s5830i mi alsam bunumu alsam bilemedim sizce hangisi ?

 138. Yazar
  berkk

  arkdaşlar bi karar verin telefon kötümü ,iyimi bide indridiğin uygulamalar dahili hafızayamı gidiyo yoksa hafıza kartına mı gidioo çünkü oyun indirdiğimiz zaman telefon hafızası dolarsa yedik ayvayı yardımcı olun nolurr ?

 139. Yazar
  duygu

  Ya arkadaslar ekran goruntusunu nasil aliyoruz bilen varmi 🙁

  • Yazar
   tanya

   sn Duygu galeri ac sionra soldan ikinci isareti dokun ve ayarla ordan

  • Yazar
   Selin Öztürk

   Ekran kilidine ve ses azaltma tuşlarına aynı anda bas zaten deklanşör sesi çıkıyor görüceksin 🙂

 140. Yazar
  DAMLA

  TURKCELL MAXİ PLUS telefonum var ana ekrandaki menü tuşum gitti onu nasıl geri getire bilirim lütfen yardım edin

 141. Yazar
  kübra

  bnce bu telefonun tek sorunu kamerası

 142. Yazar
  aydın

  Konuşma kaydında karşı tarafın sesini kaydetmiyor ne yapmak gerek call recorder yükledim yine olmadı..ayarlardanmı eksik bişey yapıyorum acaba

 143. Yazar
  hasan

  bende ise neden muzik acilmio daha yeni oldu ama onceden acilio idi

 144. Yazar
  tanya

  1 hafta kullanyorum ve memnunum, fakat laptoptan nasil muzik yuklemeye cozemiyorum:( bilen var mi acaba &

 145. Yazar
  ŞAHİN ERGÜN

  Bende Maxipluss5 kullanmaktayım alırken bayagı tereddüt etmiştim bir ayı aşkın süredir kullanmaktayım. olumsuz görüş bildirren arkadaşların aksine ben gerçekten çok memnunum. dokunmatik panel o kadar güzel ki en ufak dokunma ile hemen alıyo. hatırlatırım bu cihaz dokunmatik panel tuşlu değil o yüzden hassasiyet ister. herkeze tavsiye ederim asla pişman olmazsınız.

 146. Yazar
  yeliz ergül

  ya arkadaşlar benim maxi plus 5 telefonum var ama bi sorunum var ana ekrandaki hava durumu saat ve son haberler göstergesini yanlışlıkla kaldırdım geri nasıl getirebilirim bilgisi olan varsa lütfen yardım edebilir mi ?????

  • Yazar
   Oğuzhan Torun

   merhaba yelizcim öncelikle şunu yapman lazım hani yuvarlak anamenü sembolü varya işte ona tıkla ve sağ üst köşedeki widgetlar diye 1 bölüm var iişte oraya tıkla ve saat ikonu gibi birçok widget war olmadıysa yine bana mesaj at gördüysen de 🙂 at. bye bye.

 147. Yazar
  ilker

  1-kameranin sesi nasil kapatiliyor?
  2-cektigin resmi kirpmadan tamamini nasil ekrana koyabilirim

 148. Yazar
  yagiz akin

  Arkadaslar ben de kullaniyorum ve memnunum,ama kamera cekimi bulanik,res
  imler net degil yardimci program yuklemem gerekiyormu…ve cekim yaparken ses kapanmiyor.yardimici olabilirmisiniz.

 149. Yazar
  ibrahim arslan

  Yorum yazmamın sebbebi :
  ben bu telefonu bir ay önce aldım ama şuana kadar tek bir sorun vermedi bendeki tek sorun biraz şarjı çabuk bitiyor ve kamerasını fazla beğenmiyorum onun haricinde dokumatiği 4.0.0 dır yani en son kalitedir kesinleikle dokunmatiğinde sorun yok bence güzel bir telefon::::: bazı arkadaşlarda dokumatiği rezalet diyor sorun telefonda değil bence kendilerinde telefondan hiçbir şey anlamıyorsunuz k.b bana hak vermeyen söleyin arkadaşalr

 150. Yazar
  bosver

  ÖN KAMERA NERDEDİR ?

 151. Yazar
  abdullah

  merhaba arkadaşlar ben 6 aydan beri maxiplus 5 kullanıyorum şimdi 6 aylık deneyimime göre bu telefonun artılarını ve eksilerini size yazmak istiyorum ilk başta artılardan bahsedeyim telefonun kullanımı rahat ve şarjı otomatik parlakta aşırı derece oyun oynamazsanız 3 gün gidebilmekte.telofonun bir güzel yanı ise ekran boyutu büyük ve android sürümü 4.0.1 dir. kamerası 5 mp gündüzleri kaliteli bir çekim yapabilmektedir.şuana kadar google playdaki en agır oyunları oynadım telefonda donma kasma benzeri bir şey ile karşılaşmadım.telefon sesi güzel ve yüksek çıkabilmektedir.şuana kadar gördügüm güzel yanlar bunlardır tabikide yazarken unuttugum bir kaç özellik daha vardır.Şimdi gelelim telefonun eksilerine.türkcell maxi plus5de benim en çok canımı sıkan özellik galeriden bir resimi ekran koruyucusu yaparken resmi kırmak zorunda kalmamdır.telefonda internete girerken donmalar yaşanıyor ve telefonu kapatmak zorunda kalıyoruz.telefon kapanıp açıldıgında rehberdeki isimler birbirine girmiş bir şekilde buluyoruz örn ismi ahmet olan bir arkadaşımızın telefon kapandıgında isminin recep ile degişmesidir bu rehberdeki aynı isminlerden birine tıklıyoruz be özelliklerden ayır diyoruz ve bu benim canımı çok sıkıyor bir diger kötü yanı ise telefonda flash olmadıgından gece çekim yapmak imkansızdır.ve kamera ile çekim yaparken telefon sessizde bile olsa kamera deklanşör sesi çıkmaktadır ve bu özellik kapatılamıyor. işte telefonun 6 aylık deneyimlerine göre genel iyi ve kötü özelliklerini yazdım bu yazıyı okuyupta bu telefonu alalımmı diye sorarsanız bana turcell maxiplus5 e verilecek 500 liranın üzerine 300 lira daha koyup iyi bir telefon almanızı öneririm ben öyle yapmadıgıma çok pişman oldum bu telefon alınmaz…

  • Yazar
   Selin Öztürk

   Merhaba kardeşim telefonun olumsuz yanı olarak deklanşör sesi demişsin ama google play storedan başka programlar indirip kamera için onu kullanabilirsin. Örneğin ben Camera360’ı kullanıyorum gayet iyi & sessiz. Flashı olmaması kötü doğru. Ayrıca ben de telefonu ilk çıktığında almıştım 10 aydır da kullanıyorum. Tüm ihtiyaclarınızı karşılayan bi telefon bence. Önkamerası yok o da bir eksi ancak diğer arkadaşların dediği gibi dokunmatikte falan sorun yaşamadım ben & oyunlarda kasma vs. olmadı

 152. Yazar
  Tuğcan Onatç

  Telefonu 2 ay önce aldım amatör biri için ii benim için deil çok kasıyo ekranı 1 sonra neredeyse dokunmadan çalışıyo yani çok iyi ama ram yetersiz ekran kartıda çok kasar ekranı güneşte görünmüyo onun haricinde iyi telefon ses manyak veriyo kulaklığı bas vermiyo sesi az

 153. Yazar
  Tuğcan Onatç

  abdullah kardeşimizin dediği taman doğru saygılar

 154. Yazar
  SELAM

  bende bu telefondan aldım birincisi blutooth ile baska telefondan dosya aktarırken telefonun üzerinde gelen dosyasından onay verin diyor bir turlu yapamadım gelen dosya diye bir yer bulamadım. ikincisi mesaj kismin da eski telefonlar gibi gelen kutusu, giden kutusu, taslak, klasör gibi seçenekler yok. sizlerde de yok mu?

  • Yazar
   Android Admin

   onay verin dediğinde sadece onaylıyacaksınız,mesaj konusuna gelince hiçbir android telefonda eskisi gibi gelen giden taslak gibi klasörler yok

 155. Yazar
  hhilal

  Arkadaslr bnde yni aldm telefonu ve intrnettn film izlyemiorm wlanla blgisayrdan internete bağlnıorm mobil asistana griyorum internet ayarlrnızı kntrol edin dyo ne ypmam grek yardm edin ya

 156. Yazar
  Berati

  Kamera deklanşör sesini nasıl kapatacağını bilen varmı

 157. Yazar
  cevdet

  arkadaşlar yanlışlıkla bütün fotolar silindi nasıl geri yüklüyebilirim bilen varmı? tşkler

 158. Yazar
  cevdet

  arkadaşlar tüm fotoları yanlışlıkla silmişim nasıl geri yüklüyebilirim tşkler

 159. Yazar
  Mustafa

  arkadaşlar taslaklara nasıl girebiliriz acaba ?*

 160. Yazar
  deniz

  slm arkadaşlar ben bu telefunu tenu bugun aldım ama pısmanım flaş yok camera bulanık resımler duvar kâğıdı olmuyor 3g çalışmıyor tek güzel yanı olan sesıdır elımden gelırse yarın ıade etcemm ben

 161. Yazar
  deniz

  arkadaslarrr telefonumu ıade ettım paramıda cumaya alcamm sımdı galaksı3 almaya gıtcemm

 162. Yazar
  merve

  bu telefonun 3G si varmıs nasıl kulklanıyo acaba ???

 163. Yazar
  hülya

  ön kamerası var mı ? varsa nasıl açılır ???

 164. Yazar
  yasin asaa

  Türkcell maxi plus 5 ‘de avea hattını kullanabiliyormuyuz lütfen yardımcı olabilirmisiniz

 165. Yazar
  onur aksoy

  deklansor sesı nasıl kapatılıo bende yok bu tlfn arkadasım bulamadım dıo bılen varsa solesın lutfen

 166. Yazar
  cansu özsoy

  ya arkadaslar telefon harıka ama kendı resmımı ekrana koymak ıstıyorum resım kocamn gozukuyo nasıl yapcam anlamadım cvp verın lutfen bılenler tam ekran gozuksun istıyorum

 167. Yazar
  Özlem K

  Arkadaslar kesinlikle tavsiye etmiyorum kamerası berbat ön kamera yok dokunmatiği fena değil oyunlar takılıp duruyo ayrıca bu sorun tek bende mi var bilmiyorum ama arama yaparken birden kesiyo arama yapmıyo falan bütceniz azsa ve telefon almak istiyosan iphone 4 falan alın Turkcell MaxiPlus5 ALMAYIN

 168. Yazar
  Nil Ç.

  Arkadaşlar telefonu iki gün önce aldım gayet güzel. Boyutu da normal. Fakat bilgisayara bağlanmıyor çok acil yardım edin.

 169. Yazar
  a o

  Arkadaşlar bende var güzel ama sar değeri ne bilen varsa

 170. Yazar
  muhammet

  arkadaşlar benim maxi plus 5 telefonum kendiliğinden kapanıyor ve açılıyor bununla ilgili bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

 171. Yazar
  mustafa kartal

  maxi plus telefonu bilgisayara bağladığımda yeni çektiğim resimleribulamıyorum fikri olan varmı yardımcı olursanız sevinirim

 172. Yazar
  ANDROİD

  ŞU KAMERANIN SESİ ÇOK BERBAT VE DAHA DA KÖTÜSÜ KISILMIYOR 1,5 SENEDİR KULLANIYORUM BENCE BUNDAN ÇOK DAHA İYİ TELEFONLAR VAR

 173. Yazar
  süleymani karaca

  beş para etmez

 174. Yazar
  kubra

  byle sacma telefon gormedım

 175. Yazar
  süleyman erdoğan

  selam arkadaşlar tukcel maxi plus telefonu alalı 1 yıl oldu.her şey normal ama dün bir hata oldu nasıl oldugunu anlamadım.
  telefonun önde 4 dokunmatik tuş var genelde android telefon lar 3 tuşlu olur ama bunu dort tuşlu yapmışlar en sagdaki dokunmatik arama tuşu görevini yapmıyor bilen varmı acil olarak yazmasını rica ediyorum bu tuş aynı zamanda internete direk girme tuşu oldudu için çok önemlidir.

 176. Yazar
  samet

  çok güzel bir telefon herkeze tavsiye ederim 549 değilde biz 650 ye aldık

 177. Yazar
  TURKCELL KASTAMONU

  535 TL – 112988274

 178. Yazar
  ÖZGE

  BU TELEFONDA ÖN KAMERA VAR MI HALA BULAMADIM DA.

 179. Yazar
  melisa

  Ben iki yildir kullaniyorum coook memnunum sizin telefonlarda sorun var heralde

 180. Yazar
  gasas

  ka arada çektiğini gösteri yanlışlıkla kaldırdım ne yapabilirim

 181. Yazar
  kartal

  beş para etmez bi telefon,ancak bu kadar saçma olurdu.

 182. Yazar
  okey

  turkcell maxiplus 5 kullanıyorum fakat wifi’yi açtığım zaman hiç bir türlü kablosuz ağ çıkmıyor kendım wi-fi’mi yazıyorum kapsama alanı dısında yazıyor kablosuz ağı açtıgımda da karsımda Android_5b72 yazısı çıkıyor ara tuşuna basıyorum hiç bir şekilde wi-fi çıkmıyor yardımcı olursanız çok sevınırım…

 183. Yazar
  Alperen

  arkadailar telefon süper bazıları bu telefona kötü diyo bir şeyini karıştırmadığnız sürece bişi olmaz telefonda reklamıda çok güzel

Bir yorum yazın